День міста по-новому: з велопробігом, фестивалем фарб, спортивними та музичними атракціями

День перший. Фестиваль фарб «Holi»

 5-6 травня, Збараж святкував 807-му річницю з дня заснування. Впродовж двох днів у середмісті та на Замку вирувало життя, лунала музика, дитячий сміх та пульсував адреналін від захоплюючих атракцій, яких цього року під час святкування не бракувало і для дорослих, і для дітлахів. організатори намагалися врахувати інтереси, і старшого покоління, і молоді, і варто зазначити, що їм це вдалося. Традиційне святкування Дня міста з року в рік стає кращим, прогресивнішим, динамічнішим і драйвовішим. Щороку все більше збаражан і гостей міста активніше долучаються до заходів, у чому неабияка заслуга міського голови Романа Полікровського, який не лише є найдемократичнішим і найдоступнішим із усіх високопосадовців району, але власним прикладом заохочує краян бути активними громадянами, дбати про екологію та пропагує здоровий спосіб життя. Він єдиний із керівництва Збаражчини, котрий з настання теплої погоди їздить на роботу на велосипеді, особисто, власною участю долучається до усіх міських і громадських ініціатив. Так було і на цьогорічному Дні міста. Тому закономірно, що збаражани його поважають і підтримують. Тішить те, що святкування Дня Збаража стало набагато різноманітнішим і цікавішим, воно не обмежилося традиційним концертом, частуванням та атракціонами.
Серед цьогорічних нововведень, які, за словами збаражан, вони хотіли б бачити традиційними під час відзначення Дня міста – велопробіг, футбольний турнір «Кубок міського голови Збаража» і, безперечно, фестиваль фарб «Holi». Ця індійська традиція обсипання один одного різнобарвними порошкоподібними фарбами, яку цьогоріч під час святкування Дня міста апробували на собі збаражани, надзвичайно сподобалася усім учасникам, яких на майдані Івана Франка у суботу надвечір зібралося кілька сотень.

Особливим шиком  серед дітей вважалося  не лише обсипати інших фарбами, а й щосили втирати  вміст пакетиків різнокольорової фарби в обличчя, одяг і відкриті частини тіла, так що найкреативніші були схожі на аватарів. Збаражани приходили на майдан цілими сім’ями, і це було, мабуть, єдиним місцем і єдиним випадком, коли батьки не сварили дітей за забруднений одяг, різнокольорове волосся, райдужний «розпис» щасливих облич, а залюбки обсипалися фарбами разом з ними, сміялися та фотографувалися. – Дуже рада, що Збараж долучається до таких кольорових атракцій, – каже збаражанка пані Ліля.  Молода мама прийшла на свято із двома дітками – дочкою-другокласницею Олесею та трирічним Устимом. – Діти у захваті; я також. Атмосфера дуже невимушена, доброзичлива. Тут і музика, і конкурси, і веселі руханки. Я впевнена, що дорослі, батьки, які не побоялися виглядати кумедно, ще більше зблизяться зі своїми дітьми.

До речі, з усіх представників місцевої влади лише міський голова не побоявся взяти участь у цьому радісному і позитивному фестивалі. На відміну від інших керівників Роману Полікровському радіти, обсипатися і бути обсипаним фарбами разом із збаражанами не завадили жодні упередження та надумані страхи.

Завершальним акцентом святкування Дня Збаража у суботу, 5 травня, став вечірній кінопоказ художнього фільму «Червоний» у кінно-спортивному театрі, що у призамковому парку. Збаражани прийшли цілими сім’ями, навіть з діточками. Перед початком кінопоказу міський голова Роман Полікровський звернувся до присутніх, зауваживши, що ми часто нарікаємо на своє життя, проблеми, вічну нестачу грошей, але, переглянувши цю стрічку про нашу недавню історію, про визвольну боротьбу нашого народу із комуністичним режимом, зрозуміємо, що наші проблеми в порівнянні з тими трагедіями і випробуваннями, які довелося пережити українцям тоді, ніщо, і приклад їхньої витривалості і мужності має надихнути нас і вселити віру у нашу невідворотну перемогу у російсько-українській війні над московськими загарбниками.

Фільм сильний і емоційно виснажливий, він спонукає до глибокої рефлексії, його варто переглянути кожному українцю. А от наскільки доречно демонструвати такі серйозні фільми у рамках святкування Дня міста, думки збаражан різняться. Так, пані Тетяна, яка привела на кінопоказ трьох дітей, наймолодший з яких, Лукасик, закінчує перший клас, переконана, що дітям такі фільми важкі для сприйняття, і висловила побажання, щоб кіно було не лише патріотичним, а дійсно доступним для сімейного перегляду. Самій жінці фільм дуже сподобався, такої думки і інші кіномани, які висловили побажання, щоб кінопокази під відкритим небом організовували не раз у рік, а частіше, навіть щотижня. – На вихідні у Збаражі нічого робити, будинок культури не працює, кінотеатр теж, людям нікуди піти, щоб культурно відпочити, – каже пані Марія. – Добре б було, щоб у нас відбувалося більше подібних заходів. Повірте, люди скучили за живою музикою та співом, за «широким метром», тому залюбки дивилися б фільми тут, під відкритим небом, особливо класику кінематографу, як українського, так і світового, а також авторське кіно, яке не розважає, а змушує до думання, – вважає 39-річна збаражанка. Між іншим, це могло б стати і туристичною родзинкою Збаража, – переконана жінка.

Наталка ПАРОВА, Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *