День міста з патріотичною «Ейфелевою вежею», лицарями, атракціонами, шашликами та кавер-гуртами

День другий.

Якщо перший день святкування Дня міста Збараж був новаторським, молодіжно-спортивним, то у неділю, 6 травня, у призамковому парку святкування було традиційним – Всеукраїнський фестиваль-конкурс патріотичного мистецтва «Козацька слава» з гала-концертом переможців, урочисте відкриття туристичного сезону Тернопілля, «Вареник-фест», «Капусняк-фест» та на закуску, для найстійкіших – виступи співака, композитора, лідера гурту «Нічлава», екс-учасника гурту «Скрябін» Андрія Підлужного та найкращих кавер-гуртів Західної України «Настасівські музики», «VictoriaBand» та «Ganz Live Band».
До Дня міста в призамковому парку на місці колишнього кафе «Лебідь» міська рада встановила святкову конструкцію у вигляді «Ейфелевої вежі» з тризубом на верхівці. Цю споруду збаражани за звичкою охрестили «ялинкою», бо у темну пору вона світиться ілюмінацією.
Цього року, як і минулого, призамковий парк окупували дитячі атракціони, торгівці фабричними сувенірами та ятки з різноманітними закусками, серед яких найпопулярніша – шашлик із картоплі в шкаралупі, нарізаної спіраллю та засмажений у фритюрі, а ще льодяники різноманітних кольорів, розмірів та форм. Шашлик збаражанам у День міста пропонували по 42 гривні за сто грамів. Ця пропозиція була актуальною, адже вареники та капусняк, які традиційно готують працівники клубних закладів району, розлітаються із швидкістю світла, бо частують ними насамперед безпосередніх учасників фестивалю-конкурсу «Козацька слава». Часто від гостей свята доводилося чути побажання організаторам, щоб вареників та капусняку було більше, бо статус фестиваль передбачає, що ці страви повинні бути доступними для усіх.
Ті, кому атракціонів у призамковому парку було замало, зробивши кількасот кроків, опинялися у справжньому луна-парку, який діяв на території стадіону «Колос». За 60 гривень із дитини можна було добрати екстріму на більш швидкісних атракціонах.
На мосту перед в’їзною брамою у Збаразький замок кожен міг викарбувати собі пам’ятну монету, влучно і міцно б’ючи спеціальним молотком по спеціальній заготовці. У самому Замку, крім постійно діючих експозицій, до Дня міста відкрилася нова виставка архівних документів про Збараж.
У рові під замковими мурами учасники клубу історичної реконструкції «Збаразький гарнізон» в історичних костюмах і лицарських обладунках, у парах і групами у показових виступах билися середньовічною зброєю. Ліворуч від замку, неподалік від хреста жертвам комуністичних репресій, усі охочі могли приміряти на себе одяг українських повстанців, лицарські обладунки, шоломи, сфотографуватися із зброєю тих часів.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *