«Велопробіг по-збаразьки»: три сотні збаражан осідлали двоколісних коней з нагоди Дня міста

День перший. Велопробіг

Не менш велелюдно було на центральному майдані міста і в суботу зранку, коли стартував велопробіг. Це вже третій велопробіг у нашому місті, ініційований активними збаражанами, яких щоразу підтримує міський голова своєю участю. Так було і цього разу. Організаторів велопробігу дуже тішить зростання кількості його учасників – від півсотні у першому велопробізі торік, до майже трьохсот юних та дорослих збаражан у цьогорічному – з нагоди Дня міста. Маршрут велопробігу був традиційним – з майдану Івана Франка вгору по вулиці Грушевського до автостанції в районі цукрового заводу. Там на кільці велосипедисти зробили коло і повернулися на центральний майдан. Впродовж усього маршруту їх супроводжували автомобілі поліції та швидкої допомоги. Після велопробігу учасники поділилися своїми враженнями. – Я в захваті, емоцій – море, – каже молода збаражанки Ніна Гевко. Анітрохи не шкодую, що взяла участь у такому динамічному заході, хоча й довелося заради цього відкласти усі нагальні справи. Чесно кажучи, знову сіла на велосипед, щоб бути поруч із своїм сином, першокласником другої школи Збаража. Іванко дуже хотів взяти участь у велопробізі разом із своїми друзями, однокласниками, то як я могла не підтримати свою дитину. До речі, я також освоїла велосипед у 6-7 років. Цей велопробіг для мене другий. Вперше я випадково стала учасницею масового велопробігу у Будапешті кілька років тому під час туристичної поїздки. Це було неймовірно – тисячі велосипедистів, над головами літають гвинтокрили, на землі нас супроводжувала велика кількість поліцейських та медичних автомобілів. Я дуже рада, що збаражани дедалі активніше долучаються до екологічних акцій, спрямованих на охорону довкілля, а самі обирають здоровий спосіб життя.
Директор Збаразької ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 імені Івана Франка Ганна Альохіна, яку ми теж побачили серед учасників велопробігу, зізналася, що кожного дня, з весни до осені, долає на велосипеді 10 кілометрів. – Ці прогулянки для мене – заряд бадьорості та здоров’я, а от емоції від сьогоднішньої велоакції навіть важко висловити словами – це чудово! – Наші учні просто в чергу шикувалися, щоб потрапити на велопробіг, – додає вчитель цієї школи Марія Багрій. – Довелося вибирати з кожного класу по п’ять учасників. Діти дуже задоволені, вражень їм вистачить на кілька місяців, а далі – знову потрібен креатив.
Одна з організаторів та учасників велопробігу директор Збаразького РК БДЮТ Оксана Стельмащук висловила побажання для батьків – купувати дітям велосипеди замість дорогих мобільних телефонів та планшетів, адже активне дозвілля з реальними друзями незмірно корисніше для здоров’я, ніж «зависання» у віртуальному світі. – Можливо, варто було б у майбутньому організувати окремий дитячий велопробіг для дошкільнят і молодших школярів, приурочивши його до Міжнародного дня захисту дітей, – запропонувала Оксана Стельмащук.
Наймолодшому учаснику велопробігу Миколці п’ять років. Батько хлопчика розповів, що дуже хвилювався за сина, адже той лише два тижні тому навчився їздити без додаткових коліщат. Але маленький велосипедист стійко витримав увесь маршрут.

Наталка ПАРОВА, Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *