«Галицьке мереживо» володар Гран-прі «Козацької слави» у Збаражі

На всеукраїнському фестивалі-конкурсі патріотичної пісні «Козацька слава», який вже три роки поспіль відбувається у Збаражі на День міста і став незмінним атрибутом святкування, цьогоріч склад учасників фестивалю і репертуар значно розширився. Крім місцевих співаків та музикантів, участь у «Козацькій славі» взяло чимало колективів з різних областей України, та найпотужніше була представлена Львівщина. Львів’яни не лише забрали Гран-прі фестивалю, а й стали лауреатами І премії. Журналісти «Народного слова» поспілкувалися із колективами-переможцями – «Галицьке мереживо», «Золоте левеня», «Жвирківські візерунки», дитячим-хореографічним ансамблем «Вишиванка» та ансамблем бандуристів «Калинонька».
Юні львів’янки-танцюристки у неймовірно яскравих, приголомшливих гуцульських строях ручної роботи привернули увагу до себе ще до виходу на сцену, а коли маленькі гуцулки вшкварили танець, від їхньої енергетики та позитиву запалало усе довкола. Саме ці дітлахи стали володарями Гран-прі «Козацької слави». Колектив молодий, йому всього 4 роки, але за цей недовгий час вони вже виступали в Одесі, Трускавці, Києві, Мукачеві, Львові, Збаражі, а у їхньому творчому доробку чимало перемог, в основному Гран-прі та перші місця. Впродовж одного тижня «Галицьке мереживо» здобув два гран-прі. 29 квітня вдома – на всеукраїнському фестивалі «Львівська рапсодія», а 6 травня – у Збаражі на «Козацькій славі». На міжнародному фестивалі мов і культур, що теж проходив у Львові 30 квітня, дівчатка стали лауреатами та учасниками гала-концерту. – Ми живемо танцями, вони приносять нам радість, задоволення, – наввипередки вигукують учасники колективу, не забуваючи з вдячністю згадати про керівника Галину Курганську. А ще дівчатка усі, як одна стверджують, що хочуть стати професійними тренерами, щоб навчити гарно танцювати якомога більше людей.
У складі колективу 19 учасників, яким від 9 до 10 років, хоча наймолодшій Марті лише шість рочків. За словами керівника «Галицького мережива» Галини Курганської, діти займаються сучасними і народними танцями по дві години тричі на тиждень. Костюми, які так вразили глядачів, дійсно ручної роботи, їх вишивали батьки учасниць колективу за ескізами розробленими особистим дизайнером колективу Надією Чмир.

 Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *