Серед переможців «Козацької слави» вихованці Центру дитячої творчості «Веселка» Франківського району Львова

Ще два львівські колективи – один сучасного танцю «Золоте левеня» та другий – ансамбль бандуристів «Калинонька», які на «Козацькій славі» стали лауреатами першої премії, – вихованці Центру дитячої творчості «Веселка» Франківського району Львова.
«Золотому левеняті» вже 20 років. Як розповіла керівник колективу Марія Згоба, у них навчаються сучасним танцям діти різних вікових груп – від трьох до 15 років. – Працюємо над стилізацією, вивчаємо багато народних і сучасних рухів, – розповідає тренер, – а ще багато подорожуємо Україною, а коли є фінансова можливість – Європою.
Звідусіль «Золоте левеня» привозить перші місця, зокрема на міжнародному конкурсі «У колі друзів» та численних всеукраїнських фестивалях-конкурсах «Джерела Моршина», «Львівська рапсодія», на минулорічному «Кришталевому Трускавці», і найсвіжіша перша премія – на «Козацькій славі» у Збаражі. Юні танцівниці Віка(10 років), восьмирічні Софія, Каріна та Настя найбільше полюбляють танцювати «Гуцулію», «Калину» та «Ляльки». Для Віки танці – це хобі, дівчинка хоче стати діджеєм. Софія з «левенятами» лише з початку року, хоча займається співами та малюванням у гуртках у ЦДТ «Веселка», а танцювати у колектив її запросила подружка. В майбутньому бачить себе співачкою або танцівницею. А от її ровесниця Каріна, крім танців та малювання, любить тварин. Тому закономірно, що вона хоче стати лікарем-ветеринаром. Три роки у «Золотому левеняті» танцює Настя, якій до вподоби сучасні танці, а ще дівчинка малює, тому своє майбутнє вона хоче пов’язати із одним із цих видів мистецтва.
– Наш ансамбль бандуристів «Калинонька» при ЦДТ «Веселка» існує 16 років, – розповідає наставник колективу Софія Ільчишин. – У Збараж приїхало 12 учасниць. На фестивалі виконували пісню із репертуару гурту «Океан Ельзи» – «Мить» та інструментальний твір «Горлиця». – У своїх виступах ми використовуємо різні шумові інструменти, зокрема маракаси. У репертуарі колективу як сучасні, так і народні твори, які музиканти намагаються осучаснити, додати нового звучання. Крім пісень «Океану Ельзи», є в доробку ансамблю бандуристів-аматорів пісні з репертуару «Бітлз», «Цвіту кульбаби» тощо. – Діти самі приходять на заняття і кажуть, що їм хотілося б зіграти, а я самостійно, уже як композитор перекладаю ці твори для бандури. Наш колектив аматорський, діти займаються у гуртку в післяурочний час, тричі на тиждень, є ще індивідуальні заняття. Вони не мають професійної музичної освіти, усім основам гри на бандурі, співу і сольфеджіо навчаю їх я. – Ми вперше у Збаражі і одразу зайняли перше місце, ми дуже раді цій перемозі, – розповідають дівчатка-бандуристки. «Калинонька» бере участь у всіх мистецьких та громадсько-патріотичних заходах у Львові та околицях. Впродовж року має 21 виступ. – З бандурами проблематично, – розповідає керівник, – деяким дітям інструменти придбали батьки за власні кошти, інші залишили мені мої колишні учні, деякі надає нам гімназія, яка знаходиться поруч.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *