Бійцям 34 батальйону, що у Пісках, терміново потрібна допомога збаражан

– До нас за допомогою звернулися бійці 34 окремого мото-піхотного батальйону 57 бригади ЗСУ, які більше року воюють на позиціях у Пісках, – розповідає керівник Штабу національного спротиву Збаразького району Володимир Голоднюк.
– Буквально минулого тижня, під час обстрілу ворожої артилерії, підручний позашляховик, яким військові підвозили на бойові позиції боєприпаси, харчі і воду, – розбомбили. Знаючи і довіряючи нам за численними волонтерськими поїздками на передову, мужні захисники Пісків попросили допомогти із придбанням нового автомобіля.
Наш Штаб за волонтерські кошти неодноразово закуповував і доставляв бійцям на передову життєво необхідні автівки, пригнані із-закордону. Зараз ціна питання – три тисячі доларів, саме стільки коштує старий не розмитнений позашляховик. Без допомоги збаражан волонтерам самотужки не зібрати такі кошти, адже автівка бійцям 34 батальйону потрібна не через місяць, а негайно. Тому просимо небайдужих збаражан допомогти максимально оперативно зібрати кошти на автівку для наших воїнів, щоб ми якнайшвидше доставили її хлопцям на Схід, адже чергову поїздку плануємо на кінець травня, – звертається до краян керівник Штабу. До цього часу збаразьким волонтерам потрібно зробити ще чимало справ, адже автівка для 34 батальйону – не єдине замовлення від бійців на травневу поїздку. Волонтери Штабу вже замовили партію військової літньої форми та взуття, а також оптичні приціли, тому витрати чималенькі.
За словами Володимира Голоднюка, лише за минулий місяць Штаб на замовлення військових витратив більше трьох тисяч доларів. – Лише морським піхотинцям для облаштування нових позицій було закуплено 3 тисячі метрів електрокабелю великого перерізу на суму 25 тисяч гривень, – звітує збаразький волонтер. – Як бачите, витрати великі, а нових надходжень практично немає. Так, нам досі допомагають українські заробітчани, окремі підприємці, фермери, керівники агрофірм та агрохолдингів, але ця співпраця ґрунтується на особистих зв’язках та домовленостях, а не на постійній основі. А от громадська активність збаражан останнім часом суттєво знизилася. Я розумію, п’ятий рік війни, незрозумілої, гібридної і затяжної. Війни, яка втомила усіх – суспільство, владу, різноманітних ділків та псевдо-патріотів, які навчилися на ній непогано заробляти, та найбільше ця невизначеність і безвольність командування до смерті втомила бійців на фронті. Для них кожен світанок, як диво, бо може стати останнім. Попри цю смертельну втому вони добре усвідомлюють свій обов’язок – боронити рідну землю ціною власного здоров’я і навіть життя. Так само і ми тут, на мирній Україні, повинні розуміти, що війна не скінчилася, і наш священний обов’язок допомагати війську і всіляко підтримувати своїх захисників, не лише сумлінно сплачуючи військовий податок. 25 років нашу армію цілеспрямовано знищували, за останніх чотири роки з відновлення боєздатності нашої країни зроблено чимало, але неможливо створити ідеальну армію за такий короткий проміжок часу. Співпраця України з НАТО уже відчувається на фронті. За словами бійців, у частини почали надходити тепловізійні приціли, ракетні комплекси «Джавелін», які зможуть знищувати ворожі танки. Але уся ця допомога надходить в таких обсягах, які наразі не покривають реальних потреб військ. Цю нестачу намагаємося покрити ми, волонтери. Через недопрацювання Міноборони досі величезною проблемою на фронті є мобільність наших військ. Хлопцям на передовій катастрофічно не вистачає транспорту і спеціальної оптики. Позашляховики, вантажні автомобілі, автомобілі швидкої допомоги, тепловізори, оптичні, тепловізійні приціли досі закуповуються волонтерами за благодійні кошти. – За останні три тижні, відколи АТО перейменували в ООС, ситуація на Сході загострилася, по наших захисникам працює ворожа реактивна артилерія, окупанти стріляють з великокаліберної зброї, від цієї ворожої активності гинуть люди, нищиться техніка. Кожен з нас повинен усвідомити, що без нашої молитви, моральної та матеріальної допомоги армія не вистоїть, – вважає керівник Штабу Національного спротиву Збаразького району Володимир Голоднюк.
Тому волонтери звертаються до збаражан допомогти зібрати кошти для закупівлі позашляховика для 34 батальйону, що дислокується у Пісках на Донеччині. Для волонтерів важлива кожна гривня, адже у зборі коштів вони обмежені часом, тому будуть безмежно вдячні усім небайдужим збаражанам за підтримку та розуміння.
Давайте разом продемонструємо усьому світу, що Збараж дійсно європейське місто, в якому мешкають справжні патріоти, які, об’єднавшись довкола спільної мети – допомоги армії – можуть досягти неможливого, оперативно зібравши кошти для автівки бійцям. Волонтери зі свого боку обіцяють прозвітувати про усі надходження та витрати, що вони традиційно щоденно роблять на сторінках у соцмережі, а також доправити закуплену збаражанами автівку бійцям на Схід.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *