Українські спортсмени уже підкорили Африку

На початку травня вперше на Африканському континенті – у Марокко відбулась важлива історична подія – 17-та Всесвітня Гімназіада школярів, на якій побували і наші земляки – тренер Збаразького ФСК «Чемпіон» та ДЮСШ Петро Король і 16-річний борець з Вишнівця Юрій Вовк.
Петро Євгенович опікувався збірною хлопчачою командою з вільної боротьби, а Юрій представляв Україну у цьому виді спорту разом із ще двома борцями – львів’янином та киянином. Збірна України нараховувала 122 спортсмени, які виступали у 17 видах спорту. Очолював делегацію заступник міністра освіти і науки України Роман Греба. Загалом у цих змаганнях олімпійського рівня взяли участь понад чотири тисячі школярів з 59 країн світу. Гімназіада  для школярів була започаткована у 1974-ому році у Німеччині. Певний час проводилась через два, потім через чотири роки, тепер знову перейшла на дворічний цикл. Цього року до традиційних видів змагань додалось ще шість нових – бокс, велоспорт, гольф, серфінг, тхеквондо, петанк (кидання металевих м’ячиків до кульки).
Юрій Вовк на цих змаганнях здобув четверте місце, виступаючи у категорії 48 кг.
– Наш вихованець, – відзначив Петро Король, – міг легко стати призером. Але на цей раз третє місце вислизнуло у нього з-під носа. Хлопець провів чотири поєдинки – один з бразильцем, інший з марокканцем, третій з вірменином, програв іранцю у боротьбі за третє місце. Двоє інших українських борців здобули срібні медалі. Загалом же українська збірна в командному заліку стала першою серед усіх і отримала 112 медалей – 39 золотих, 39 – срібних та 34 бронзових. Серед цих медалей три «золота» належать гімнастці з Тернополя Насті Бачинській, яка представляла нашу область разом з Юрієм Вовком. Завдання Гімназіади для школярів – дати дітям досвід, нові емоції та враження, популяризувати рух, активність серед школярів. Ми не лише отримали чимало спортивних емоцій. Учасники Гімназіади також мали дуже гостинну зустріч у мерії столиці Марокко Мароккеші. Це місто має понад мільйон мешканців. Організація була на дуже високому рівні. Вразило відкриття, закриття змагань, на якому прапорГімназіади передали Китаю, де через два роки відбудеться чергова Гімназіада.  Словом, ми ніби побували на справжній олімпіаді. Для дітей та дорослих – це особливі яскраві миті, які з пам’яті не зітруться ніколи. Ми вдячні, що фінансово допомогли нам в організації поїздки на подію світового значення наші спонсори – голова Вишнівецької громади Володимир Кравець та голова Збаразької райдержадміністрації Валерій Савчук.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *