Волонтери та атовці продовжують боротьбу за реабілітаційне відділення у Максимівці

Епопея із відкриттям на базі Максимівської лікарні – реабілітаційного відділення для учасників АТО триває. 14 травня ініціатори створення реабілітаційного відділення у Максимівці волонтери з ГО «Максимівська ініціатива» та представники ГО учасників АТО «Побратими Тернопілля» зустрічалися із керівництвом району, щоб з’ясувати, чому влада не виконує взяті на себе зобов’язання і не підписує дозвіл на введення Максимівської лікарні в експлуатацію.
Про це журналістам «Народного слова» розповів безпосередній учасник зустрічі, голова комісії з питань медицини та соціального захисту Громадської ради, яка функціонує при райдержадміністрації, волонтер Михайло Хомишак.
За його словами, потреба у такій представницькій зустрічі за участю районних керівників була необхідна. Волонтери та атовці, які самотужки здійснили ремонт в Максимівській лікарні, за спонсорські кошти закупили необхідне обладнання для функціонування лікарні та майбутнього реабілітаційного відділення, отримали дозволи від Збаразького РЕМ та санстанції, отримання яких було основною умовою на введення лікарні в експлуатацію, прийшли дізнатися, чому обіцяного дозволу чиновники так і не надали. – 27 березня ми мали розмову з начальником управління охорони здоров’я Збаразької РДА Олегом Щуцьким, який того дня приїжджав на зустріч із ініціативною групою та медперсоналом лікарні до Максимівки, – розповідає Михайло Хомишак. – Тоді районний очільник охорони здоров’я запевнив нас, що не може підписати дозвіл на введення лікарні в експлуатацію, допоки ми не отримаємо відповідних дозволів від електриків та санстанції. Погодження від цих організацій ми отримали, ще 30 березня були на прийомі у пана Олега, але він так і не виконав обіцяне.
З тих пір минуло півтора місяця, ми з «Побратимами» не сиділи склавши руки, закупили і привезли в лікарню необхідне обладнання для фізкабінету, кабінету лікувальної фізкультури та ароматерапії. Знайшли досвідченого лікаря-реабілітолога, який готовий хоч зараз приймати хворих, але він не може приступити до роботи, бо немає належних умов: відсутні медсестри та необхідні медикаменти. На зустрічі із керівниками району ми хотіли проговорити зобов’язання наші як волонтерів та їхні як влади, і якось документально закріпити ці домовленості, щоб кожна сторона була свідома того, що вона повинна зробити і за що конкретно відповідає.
Під час робочої зустрічі з керівництвом району дійшли згоди, що до 5 червня, коли влада приїде нас інспектувати, ми закупимо медикаменти для лікаря-реабілітолога, облаштуємо аромакабінет та кабінет лікувальної фізкультури дошкою Емвінова, «шведською стінкою», тренажерами. Усе це ми вже закупили, потрібно лише встановити. Головний лікар Максимівської лікарні Василь Мельник повинен усунути всі недоліки, які ще є на даний момент з відведенням каналізації(перенесення септика), зробити обмостку бруківкою. Районне керівництво пообіцяло забезпечити лікаря-реабілітолога двома медсестрами, які мають пройти триденні курси у фізкабінеті в обласній лікарні. До речі, одна з медсестр має бути закріплена за лікарем вже з 16 травня.
14 травня відбулося засідання комісії з питань медицини та соціального захисту Громадської ради при РДА за участю Надії Тлумацької(ГО«Максимівська ініціатива»), Володимира Савчука(представник від ветеранських організацій) та за участю запрошених гостей – голови ГО учасників АТО «Побратими Тернопіллля» Сергія Студніцького та юриста Романа Свистуна. Михайло Хомишак розповів їм про досягнуті з владою домовленості і зобов’язання. Разом з тим спільно із членами комісій, атовцями та громадськістю ініціативна група створення реабілітаційного відділення на базі Максимівської лікарні планує залучати юристів та писати запити у Міністерство охорони здоров’я за роз’ясненням, що необхідно зробити, аби Максимівська лікарня повноцінно запрацювала, і щоб місцева влада не маніпулювала їхньою необізнаністю, щоразу висуваючи все нові і нові вимоги.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *