Патріотична гра – в честь українських героїв

Цьогорічний День Героїв збаражани відзначали 23 травня на центральному стадіоні «Колос», де з нагоди свята відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Коли вишикувались учасники гри, ведучі – учениці загальноосвітньої школи №1 Збаража – розпочали урочистості такими словами: «Україна – країна трагедій і краси! Країна, де найбільше люблять волю і найменше її знали! Країна гарячої любові до народу. І країна чорної зради!»
Дійсно, найкращі з українців приносили і приносять себе в жертву цій країні, залишаючи незгасний слід у пам’яті наступних поколінь. Саме тим, хто у боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, хто спить в знаних і безіменних могилах, розкиданих по рідній і чужій землі, цвіту нашого народу, його славним синам і дочкам, що в розквіті духовних і фізичних сил віддали молодість і найдорожче, що є в нас , – життя, тим, кого в умовах більшовицької тиранії ми повинні були забути і викреслити із своєї пам’яті та історії, героям, що впали в жорстоких боях за свободу і незалежність України, присвятили цей захід організатори. До молоді та присутніх родичів Героїв Небесної сотні, учасників АТО, сучасних та колишніх героїв звернувся міський голова Роман Полікровський. Він закликав юних і дорослих завжди пам’ятати свою історію, українських героїв, бути гідними їхньої пам’яті та рівнятись на них, бути такими ж сильними духом, і гідно долати усі перешкоди, які трапляться на життєвому шляху, на шляху творення рідної країни. В підростаючого покоління є чимало прикладів для наслідування – людей, які жили в різні часи – воювали у дружинах великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полках Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, у лавах Української Галицької Армії, Січових стрільців, Армії Української Народної Республіки, боролись в складі Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, членів визвольного руху шестидесятників, Героїв Небесної сотні, воїнів АТО. Серед сучасних героїв є і наші земляки – Устим Голоднюк, Назар Войтович, Сергій Долгіх, Андрій Чабан, Тарас Михальський, Василь Борисевич, Сергій Магльона, Юрій Горайський. Пам’ять загиблих земляків учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання, вслухаючись у гучне серцебиття. Школярі поклали квіти до пам’ятників Дмитру Клячківському, Івану Франку, Богдану Хмельницькому та Стели Героїв Небесної сотні. А юні збаражанки проспівали патріотичні пісні.
Опісля розпочались активні змагання школярів, які прибули з різних шкіл району.
– Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є формою позаурочної та позашкільної початкової військової та фізичної підготовки, ідейно-політичного, морально-психологічного та національно-духовного виховання учнівської молоді, – відзначила методист райметодкабінету Марія Славута. – Щороку цю гру на районному рівні організовує управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та районний методичний кабінет. Цьогоріч у районному етапі взяли участь шість команд-роїв у грі «Сокіл» та вісім команд-роїв у «Джурі». Програмою гри були передбачені такі етапи : стройовий впоряд, смуга перешкод, стрільба, рятівник, тактична підготовка, військово-історичний конкурс, топографічна підготовка, перетягування каната. Кращими визначено команди Великовікнинської, Зарудянської, Збаразької №3, Збаразької №1, Залісецької загальноосвітніх шкіл I-IIIст., Дзвинячанської загальноосвітньої школи I-II ст.
Щорічно активними учасниками гри є учнівські команди Решнівської, Шимковецької ЗОШ I-II ст., Колодненського НВК, Гніздичненського НВК та Залужанської загальноосвітньої школи I-III ступенів.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *