Про Назарія та Устима пам’ятають і в Америці

23 травня, коли у Збаражі відзначали День Героїв, батькам Героїв Небесної сотні – Устима Голоднюка із Збаража та Назарія Войтовича із Травневого – висловили свою повагу і земляки, які уже не один рік живуть за кордоном, але щиро вболівають за тих, хто залишився на Батьківщині, глибоко переживають перипетії, які з труднощами долає наша країна. Представники 42-го відділу Організації оборони чотирьох свобод України (ООЧСУ) пані Галина та пані Ольга приїхали на рідну землю з подарунками не лише для своїх близьких, а й для родин наших героїв. Гості відвідали могили Устима та Назарія, висловили своє захоплення великою мужністю юних героїв, та вручили по 250 доларів мамі Устима Ірині Кінах та батькові Назара Юрію Войтовичу. Батьки, зворушені увагою земляків, пообіцяли, що кошти використають на ті справи, які б сподобались їхнім дітям. До прикладу, Юрій Войтович на даний час, не покладаючи рук, доводить до завершення облаштування приміщення Мистецької резиденції, що створена в пам’ять його сина. Так що кошти у цій справі не будуть зайвими.
Благодійну допомогу 500 доларів від 42-го відділу ООЧСУ також отримала збаражанка, у якої тяжко нездужає донька.
Нагадаємо, що Організація Оборони Чотирьох Свобод України – це політична організація, створена активними українцями, що були вивезені в Німеччину у роки Другої світової війни і потім емігрували до США, у жовтні 1946 року у Нью-Йорку і згодом розширилася з одного відділу до 57-ми. ООЧСУ постала в той час, коли український народ відгукнувся на бойовий заклик революційної ОУН і під прапорами УПА та політичним керівництвом Головної Визвольної Ради став до безкомпромісної боротьби з ворогом за існування Нації. Організація ставить за мету максимально об’єднати українську діаспору на теренах Америки та діяти в інтересах України і українства по цілому світу загалом. Відстоює свободу слова, свободу совісті, свободу від страху, свободу від злиднів. Діяльність не обмежується винятково політичною, а й включає в себе культурну, просвітницьку, спортивну та багато інших.
42-ий відділ Організації існує понад 50 років і знаходиться на Лонг-Айленді (район Нью-Йорка), до нього належать близько 90 українських патріотів, серед них є багато збаражан, які стараються допомагати Україні у різний спосіб. На даний час є дуже актуальною їхня участь у лікуванні та реабілітації українських бійців. Нещодавно вони зібрали і передали кошти на реставрацію пам’ятника борцям за волю України у Вищих Луб’янках.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *