Сесія міської ради запровадила ряд нововведень

Сергій Притула став Почесним громадянином міста, запроваджено відзнаку міського голови, червоно-чорний стяг підніматимуть поряд з синьо-жовтим – такі рішення прийняли депутати міської ради.
Загалом , на пленарному засіданні 23-ї сесії Збаразької міської ради, яке відбулось минулої п’ятниці, 1 червня, депутати вирішили понад двадцять питань порядку денного.
Серед них першим було прийнято рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Збараж» Притулі Сергію Дмитровичу. Таким чином депутати одноголосно підтримали відповідну електронну петицію, яка зібрала 155 голосів із 150 необхідних, щоб її прийняли до розгляду. Збір підписів тривав з 9 березня до 17 квітня. Тож тепер список Почесних громадян нашого міста поповнився ще одним відомим земляком. Уродженця Збаража Сергія Притулу знають не лише через його діяльність телеведучого, шоумена, який гастролює Україною та світом із гумор-шоу «Вар’яти», а й завдяки дуже активному волонтерству, систематичній допомозі українським бійцям, що воюють із російським агресором. Разом з однодумцями Сергій збирає кошти, закуповує необхідні воїнам дорогі пристрої та доставляє їх на передову лінію протистояння. Така патріотична дієва громадянська позиція дає мешканцям нашого міста підстави пишатися Сергієм.
Також депутати розглянули ряд фінансових питань, з якими виступила головний фінансист міської ради Марія Опалюк. Зокрема, було затверджено звіт про виконання бюджету міста за перший квартал цього року. Надходження за цей період становлять близько 4 млн 300 тис. грн. Це 116,3 відсотка відносно запланованого. Видатки здійснено у розмірі понад 4 млн 830 грн (84 % плану). Також були внесені зміни до міського бюджету на 2018 рік. Збільшено обсяг доходів загального фонду на понад 500 тис грн. за рахунок надходжень податку на нерухоме майно юридичних осіб, орендної плати з юридичних осіб, земельного податку з фізичних осіб, єдиного податку та інших надходжень. Збільшено видатки загального фонду на майже 446 тис грн., які спрямують на утримання доріг, відшкодування різниці між розміром ціни на житлово-комунальні послуги та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, охорону і раціональне використання природних ресурсів, на поточні трансферти установам, організаціям, підприємствам та інше.
Депутати також прийняли нововведення відносно використання червоно-чорного прапора під час урочистих та святкових дат. Відтепер під час урочистих та святкових заходів, пов’язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшанування пам’яті Героїв одночасно з синьо-жовтим прапором на будинку Збаразької міської ради буде підніматись і революційний прапор ОУН. На знак вшанування пам’яті Героїв національно-визвольних змагань революційний прапор ОУН підніматиметься у траурному оформленні – у цьому випадку до верхньої частини древка або флагштока прикріплюється чорна стрічка. Цим рішенням керівникам підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, громадських об’єднань Збаража також рекомендовано піднімати на будівлях під час урочистих та святкових заходів одночасно із синьо-жовтим прапором червоно-чорний стяг. Дещо раніше ідентичне рішення прийняла районна рада.
На засіданні також погодили питання про утворення при. Збаразькій міській раді відділу «Служба з перевезення осіб з інвалідністю та дітей, які мають порушення опорно-рухового апарату». Це рішення дасть право міській раді взяти участь у конкурсі, оголошеному Кабміном, на право отримання від держави автомобіля для перевезення осіб з інвалідністю тим населеним пунктам, де проживає понад 25 осіб з інвалідністю. Збараж відповідає цьому критерію, серед тих, хто потребує такої послуги, є 12 дітей.
Запровадження відзнаки міського голови «За заслуги перед громадою» було ще одним цікавим рішенням цього пленарного засідання. Відтепер голова міста матиме змогу відзначати за особливі заслуги перед громадою усіх, хто принесе значну користь для місцевих мешканців, облаштування міста. Це не обов’язково має бути постійна праця. Відзнаки заслуговуватиме якийсь визначний поступок, одноразова акція, героїчний вчинок і тому подібне.
Депутати не обминули і проблем, які викликає діяльність свиноферми ТОВ «Поділля», що розміщена фактично під носом у міських мешканців. Незважаючи на різноманітні заходи, прохання та заборони, ферма і далі працює та псує повітря неприємними ароматами. Тож депутати вирішили докласти і своїх зусиль до вирішення проблеми і направили звернення до контролюючих органів з проханням перевірити законність діяльності цього сільськогосподарського об’єкта.
Депутати також підтримали ініціативу своєї колеги Наталії Мандзюк надіслати звернення до Верховної Ради, що закликає народних обранців прийняти антиолігархічний пакет законів, направлених на реальну і дієву боротьбу з олігархією у нашій державі.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *