У Збаражі відбувся турнір під егідою парафії Христового Воскресіння

Понад півсотні юних атлетів взяли участь у IV відкритому турнірі з гирьового спорту, що відбувся у Збаражі 26травня з нагоди 25-літнього ювілею заснування Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ.
Окрім місцевих спортсменів зі Збаража, Добромірки, Шилів, на змагання з’їхались команди з Тернополя, Кременця, а також представник Тернопільської вищої духовної семінарії ім. патріарха Йосифа Сліпого. Молодь від 11 до 22 років змагалась у 15 вагових та чотирьох вікових категоріях, виконуючи вправи з гирями 8, 12, 16, 24 кг.
Розпочалося спортивне свято з молебню до Пресвятої Богородиці у храмі Христового Воскресіння у Збаражі, який відслужили настоятель цього храму отець Олексій Боднарчук та отець Сергій Багрій із церкви Святої Параскеви П’ятниці, що у Добромірці Збаразького району. Духовні наставники поблагословили молодь на добрі здобутки у спорті та житті і освятили медалі та кубки. – Так як великі мужі Церкви, з нагоди вшанування яких ми уже проводили змагання, – ісповідника віри патріарха Йосифа Сліпого, праведного митрополита Андрея Шептицького, що доклали величезних зусиль для укріплення та розвитку греко-католицької Церкви, навіть після ліквідації 1946 р. та виходу її з підпілля, Церква далі продовжила свій розвиток через утворення в 1993 році нової Тернопільської єпархії під проводом блаженної пам’яті владики Михаїла Сабриги. Дивлячись на їх приклад, і ваші зусилля мають принести певні плоди, – відзначив, звертаючись до юних спортсменів, отець Олексій.

Цьогоріч коло учасників змагань, започаткованих священнослужителями парафії Христового Воскресіння разом із головою обласної федерації гирьового спорту, парафіянином Петром Багрієм, розширилось. Вперше до проведення турніру, що проводиться під егідою церкви, приєднався отець Сергій Багрій, який привіз команду з Добромірки. – Ми у своєму селі, – зауважив отець Сергій, – вирішили облаштувати спортивний зал у приміщенні, яке було збудоване для котельні, але зараз не використовується. Уже розпочали роботи. Правда, просуваються вони дуже повільно. Адже усе робиться завдяки спонсорам: коли знаходяться гроші, тоді й ведуться роботи. Коли ж коштів нема, то усе зупиняється. Але сподіваємось, що наступного року у цьому залі нам вдасться уже провести змагання. А поки що наша команда разом з тренером Романом Порохняком приїхала сюди, щоб набратись досвіду, перевірити свої можливості. Я радий, що у нас є такі молоді люди, які дуже люблять спорт і мають велике бажання ним займатись.
Вперше у даному турнірі взяв участь представник Тернопільської вищої духовної семінарії ім. патріарха Йосифа Сліпого. Третьокурсник брат Тарас Рудий не новачок у гирьовому спорті. Займається ним уже 7 років. – Спершу я займався гирями, коли навчався у агрономічному коледжі. Мені сподобалось, бо переконався, що цей спорт дуже добре розвиває силу і витривалість, цілеспрямованість. А ці риси можна задіювати і в священичих практиках, загалом у житті. Приїхати на ці змагання мені захотілось після того, як Петро Федорович Багрій побував у нас, багато цікавого розповідав про гирьовий спорт та запрошував семінаристів долучитись до занять та участі у змаганнях.
Підтримує таку думку і сотрудник храму Христового Воскресіння отець Омелян Колодчак. Під час урочистого відкриття змагань, які відбулись у спортзалі другої міської загальноосвітньої школи, духовний наставник зауважив, що турнір відбувається напередодні великого християнського свята – Зішестя Святого Духа. І як Святий Дух зійшов на апостолів, вселивши у них відвагу і силу, так і юним спортсменам Святий Дух має додати сили духу для долання труднощів на шляху до перемог.
Тож турнір, завдяки духовним наставника та тренерам, відбувся хоча в напруженій, але доброзичливій атмосфері, де кожен мав змогу проявити себе у повній мірі. В результаті, у командному заліку перше місце посіла команда Збаразького району ( тренери Віталій Гуголь, Петро Багрій, Роман Порохняк), друге – Тернопільської ДЮСШ, третє – кременчани, четверте – з Бучача. Серед наших земляків із Збаражчини переможцями стали вихованки та вихованці тренера Віталія Гуголя – Анастасія Роговська та Іванна Залевська, Максим Пастернак, Артур Вальків, Олексій Піпаш, учні Петра Багрія -Володимир Мних, Любомир Левкович, Богдан Тольпа, Роман Порохняк, вихованець Зіновія Кульчицького Сергій Сусь.
¬ Про наш турнір уже знають і хочуть наступного року долучитися до нього команди з Київської та Чернівецької областей, – відзначив заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу Петро Багрій. – Турнір уже став традиційним і набирає популярності. Про його престижність свідчить і те, що у ньому беруть участь призери та чемпіони України та світу. До прикладу, у цьогорічному турнірі виступили чемпіони та призери чемпіонату світу, що тиждень тому відбувся у Гадячі Полтавської області, – Богдан Тольпа, який у ваговій категорії 60 кг став чемпіоном, срібний призер цього чемпіонату у категорії 60 кг Василь Грабовський та чемпіон у категорії до 55 кг Максим Пік. Принагідно додам, що там же паралельно проводився чемпіонат Європи серед ветеранів, де переміг наш земляк із села Киданці Сергій Боднарчук, який виступав у віковій категорії 60 років, ваговій – 90 кг. Словом, гирьовий спорт на Збаражчині стабільно тримає високу планку та примножує спортивні досягнення.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *