Іван Панасюк: «Спорт – це невід’ємна частина мого життя»

Тернопільський край багатий талановитими людьми, серед яких багато видатних науковців, політиків та спортсменів. Значні здобутки на змаганнях різних рівнів показують, що надзвичайно багато молоді займається різними видами спорту та досягають високих результатів. Одним із таких є Іван Панасюк, який, незважаючи на свій молодий вік, має чималий досвід участі у змаганнях з легкої атлетики, яким він ділиться із своїми юними вихованцями. Для учнів він є не тільки тренером, а і другом та порадником, прищеплює любов до спорту та здорового способу життя, які у наш час набувають все більшого впливу серед молоді. Мені стало цікаво дізнатись, як вдалося йому за досить короткий час досягти таких високих результатів у спорті.
– Що спонукало Вас займатися легкою атлетикою?
– Легкою атлетикою я почав займатися, навчаючись у школі. Розпочав із бігу. Неодноразово брав участь у шкільних та районних змаганнях. Коли вступив у ТВПУ №4, доля звела мене з професійними наставниками М. Борейком та В. Кучеренком. Саме ці талановиті наставники привили любов до спорту та зробили його невід’ємною частиною мого життя. Згодом вищу освіту здобув у ТНПУ ім. Володимира Гнатюка.
– Хто саме із них визначив подальшу вашу спортивну кар’єру?
– Особливо я завдячую Володимиру Кучеренку – тренеру з метання. Після місяця наполегливих тренувань я взяв участь у всеукраїнській спартакіаді, де зайняв восьме місце з метання диска. Це спонукало мене більше уваги приділяти тренуванню. Задля досягнення кращих результатів.
Які ваші найбільші досягнення у цьому виді спорту?
– У 2013 році став чемпіоном України (серед молоді) в м. Ялта. Того ж року виконав нормативи майстра спорту України. З 2014 року почав брати участь у міжнародних комерційних турнірах, а у 2017 році вперше виграв командний чемпіонат України та взяв участь у складі збірної України.
Хочеться дізнатись, які Ваші плани на майбутнє?
– Мої плани, звичайно, амбітні: покращити свої особисті результати та взяти участь в Олімпійських іграх 2020-го року в Токіо. На жаль, зараз я проходжу реабілітацію у зв’язку із спортивною травмою. Вільного часу у мене немає, оскільки треную молодь.
– Чи маєте перспективних вихованців?
– Звичайно, перспективних вихованців є багато, особливо я пишаюсь Олександром Шилівським, вихованцем Тернопільської обласної ДЮСШ з літніх видів спорту, кандидатом в майстри спорту України, членом збірної команди України зі штовхання ядра та чемпіоном України серед юніорів. Нещодавно, у м. Кам’янець-Подільський на Всеукраїнських змаганнях на честь Олімпійських чемпіонів Ф. Мельник та А. Бондарчука, в яких виступали провідні метальники України, Олександр став бронзовим призером у штовханні ядра серед молоді з результатом 17,03 м.
– Які поради Ви можете дати майбутнім легкоатлетам?
– Спорт – це важка і виснажлива праця. Хотів би побажати їм ніколи не зупинятись на досягнутому, гідно представляти Тернопільщину на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

Спілкувалась Людмила РАТУШНЯК

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *