Співпраця з німецьким ТЧХ зростатиме разом з молодими дубками

Програма цьогорічного візиту німецьких друзів Збаража – волонтерів Товариства Червоного Хреста під керівництвом Брігітте Брайзахер з міста Гундельфінгена була дещо оригінальнішою, ніж зазвичай.
Минулої п’ятниці, 15 червня, гості не лише мали зустрічі з представниками місцевої влади, а й посадили разом з ними у парку Бурляя два деревця – молоді дубки, та охоче взяли участь у чудовому заході « Сплетіння поколінь», що проводили фахівці територіального центру соціального обслуговування населення спільно з районною організацією Товариства Червоного Хреста. Закордонні благодійники також відвідали деяких підопічних ТЧХ, подарували їм продуктові набори зі свіжими овочами та фруктами. Для потреб районної організації ТЧХ гості закупили медикаменти для надання першої медичної допомоги на понад 4,5 тисячі гривень – зокрема, таблетки від тиску, препарати для покращення роботи серця, матеріали для перев’язки ран, рукавички та інше. А місцеві рятувальники зі служби МНС отримали від благодійників 6 пар спеціальних захисних рукавиць, які знадобляться їм для виконання службових обов’язків.
Гості пообіцяли приїхати наступного травня, щоб знову побачитись із нашими червонохрестівцями та довідатись про подальші плани співпраці.
Поки що благодійники продовжуватимуть фінансувати роботу двох медсестер, оскільки у 2016 році в Україні була закрита державна програма фінансової підтримки праці патронажних медсестер ТЧХ, але їхня діяльність залишається дуже потрібною багатьом людям старшого віку та інвалідам. Таких у Збаражі є більше сотні. – Коли патронажну службу ТЧХ перестали фінансувати, – відзначила голова РО ТЧХ Марія Милян, – двоє наших працівниць три місяці продовжували відвідувати своїх підопічних на волонтерських засадах, бо не могли покинути людей, які до них звикли, навіть плакали за ними і потребували їхньої уваги та допомоги. Також наші працівники проводять навчання з надання першої невідкладної допомоги при нещасних випадках. Тому діяльність їхня багатопланова і приносить багато користі.
Німці погодились із наведеними аргументами, і планують продовжити свій проект з підтримки таких спеціалістів ТЧХ до кінця року, проте попросили владу подумати над тим, щоб взяти цю місію на себе, оскільки можливості їхніх земляків не безмежні, і вони не проти перекласти цю місію на місцевих людей. Голова райдержадміністрації  та голова районної ради  пообіцяли, що розглянуть дану пропозицію. Хоча на даний час район, незважаючи на непростий час, коли в країні ведуться військові дії, уже частково підтримує коштами діяльність місцевої ТЧХ (тобто проведення нею різноманітних заходів), згідно з прийнятою на сесії районної ради Програмою. Посильну допомогу надає і міська рада.
На знак взаєморозуміння та процвітання міцної співпраці і дружби німецькі гості разом з представниками усіх гілок місцевої влади посадили два дубки у парку козацького полковника Бурляя, поставивши біля них пам’ятну табличку з написами німецькою та англійською мовами.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *