Володимир Демчук: «Лише важка праця у команді справжніх професіоналів дозволить отримати вагомий результат»

Основою будівництва чи то житлового будинку, чи супермаркета, чи школи є ефективне проектування, що відповідає не тільки будівельним нормам, а і вимогам сучасного суспільства. Для того, щоб дізнатися про важливість та складність проектування, я поспілкувалася з директором комунального підприємства «Збаражпроект» Володимиром Демчуком.
– Володимире Романовичу, що собою являє і чим саме займається комунальне підприємство «Збаражпроект»?
– «Збаражпроект» є комунальним підприємством Збаразької міської ради. Здійснює розроблення проектно-кошторисної документації на всі види будівництва об’єктів різної категорії та ступеня складності.
– На сьогодні є багато проектних організацій, що займаються виготовленням проектної документації, відповідно виникає велика конкуренція, але комунальних підприємств серед них не так багато. Як саме на ринку послуг з проектування відчуває себе комунальне підприємство «Збаражпроект»?
– Комунальних підприємств, що надають послуги з проектування, не так багато. Ще буквально декілька років тому такі комунальні підприємства були у кожному районі області. Але з часом, через значну конкуренцію, відсутність замовлень, частина з них закрилася. Проектна діяльність є надзвичайно складною та багатогранною. Постійні зміни в законодавстві, зміни в будівельних нормах, висока конкуренція змушують постійно адаптовуватися та вивчати щось нове, створювати та проявляти все нові та нові ідеї, саморозвиватися та самовдосконалюватися.
«Збаражпроект» існує насамперед завдяки високому професіоналізму та величезній самовіддачі людей, що в ньому працюють. Це маленька, згуртована команда професіоналів, здатна пристосовуватися до будь-яких змін. Я вважаю, що лише важка праця у команді справжніх професіоналів дозволить отримати справжній результат.
–Яким вимогам повинні відповідати фахівці-архітектори «Збаражпроекту», адже не кожен може займатися проектуванням.
– Вимог надзвичайно багато, передусім кваліфікаційних. Але є і вимоги, які не знайдеш в кваліфікаційних довідниках. Перш за все – це відповідальність не тільки на словах, а й у справах. Людина повинна завжди відповідати за свої слова справами. Коли є відповідальність, тоді є і робота в команді, чітке розуміння результату та шляхів його досягнення.
Змінюються покоління, і мені надзвичайно приємно, що приходять молоді спеціалісти, які мають бажання працювати, вивчати щось нове, досягати поставлених цілей. Це надзвичайно талановиті люди, які при цьому переймають досвід старшого покоління і не стоять на місці. Особливо хочу відзначити Тетяну Унгурян, яка, незважаючи на свій молодий вік, вже працює на дуже високому рівні, Аллу Радзіх, надзвичайно кваліфіковану та досвідчену людину, яка завжди відкрита та передає свій величезний багаж знань молодому поколінню.
–А от чому саме Ви обрали роботу в такому напрямку, чим проектування Вас зацікавило?
– Розумієте, коли Ви проектуєте об’єкт, то дивитесь на нього зовсім по-іншому, бачите кожну деталь, кожен елемент, кожен вузол. Створюєте певну модель, яку переносите на папір. Ви виступаєте як творець, навіть, можна сказати, як батько для своєї дитини. Це надзвичайно важка праця, але коли ідеш по вулиці і бачиш чи то житловий будинок, чи то школу, чи торговий заклад, який втілений за твоїми ідеями, стає надзвичайно приємно.
– Очевидно, окрім позитивного, у Вашій роботі зустрічається і ряд труднощів?
– Так, звичайно. При проектуванні є вимоги, що визначаються державними будівельними нормами, які повинні бути дотримані, надзвичайно складне містобудівне законодавство. Основна складність у нашій роботі полягає в тому, щоб спроектувати об’єкт так, щоб він відповідав всім необхідним вимогам та нормам, що вимагаються в залежності від функціональності об’єкта, задовольняв побажання замовника та вписувався у естетику навколишнього середовища.
– Що Ви можете порадити молоді, яка має бажання пов’язати свою діяльність з проектуванням?
– Це порада не тільки для майбутніх архітекторів, а для всіх, хто хоче сам керувати своїм життям. Світ змінюється надзвичайно швидко, змінюються погляди, технології, вимоги. Потрібно постійно вчитися, вчитися і ще раз вчитися, не боятися перешкод, а навпаки долати їх, любити те що робиш і ніколи не боятися приймати рішення, якими б складними вони не були.

Спілкувалася Людмила РАТУШНЯК

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *