Волонтерка з Англії полюбила Україну за кольоровість, а збаражан за доброту

Яскравими кольорами запам’ятається Україна нашій гості з Англії Ханні Клемет, яка приїхала до Збаража як волонтер у літній табір, що з 14 червня два тижні діяв при другій міській школі. Вона разом з вчителями іноземної мови Іриною Пік, Зоряною Брик, Оксаною Млинко, Оленою Войтович та старшокласниками проводили для школярів різноманітні цікаві заходи, водночас вдосконалюючи їхнє знання та навички з англійської мови. – Кожен день для майже сотні учасників табору, – розповідає Ірина Пік, – був наповнений іграми, квестами, співами, танцями, флешмобами. Особливість цьогорічного табору в тому, що дітям було поставлено завдання розробити проекти, спрямовані на покращення життя у рідному місті. Темами роботи першого літнього англійського табору, який проводився у нашій школі два роки тому, було вивчення особливостей різних країн, а минулого року нам дали на вибір. З чотирьох запропонованих ми обрали тему здорового харчування, оскільки наша школа спеціалізується на темі сприяння здоровому способу життя. Цьогорічні ж завдання, мабуть, найбільше сподобались школярам. Виконували вони їх у 8 групах. Оскільки діти були різного віку, починаючи з другого класу, то й групи ділились на 5 молодших та 3 старших. Дітям було цікаво ходити вулицями міста та розпитувати перехожих про те, що б вони хотіли покращити у своєму місті, які мають потреби та бажання. Звичайно, що почули багато пропозицій, але не всі можна було взяти за основу для своїх проектів. Одна група діток взялась за переклад ресторанного меню на англійську мову, інша – за створення проекту навчального майданчика на відкритому просторі, на чистому повітрі, який можна використовувати для занять у теплу пору року. До речі, такий навчальний майданчик був би ідеальним місцем для літнього пришкільного табору. Діти також на прохання компанії «Київстар» подавали ідеї для створення додатків для мобільних телефонів. Тобто теми для таборів з кожним роком цікавіші.
Друга міська школа стала однією з перших, яка виборола право на отримання волонтера з англомовної країни для літнього табору. За словами Ірини Пік, проект проведення літніх англійських таборів із назвою Go Camp був започаткований громадською організацією Go Global у 2016 році. Зараз він охоплює 126 шкіл України, які пройшли спеціальний відбір організаторів. Вчителі та іноземні волонтери, які приїжджають зі сотні країн, проходять спеціальні тренінги у Києві. Поряд з англійськими таборами проводяться і французькі та німецькі. Тому організатори співпрацюють з посольствами Франції, Німеччини, Америки та іншими. Табори проводяться у чотири хвилі – у червні та серпні. Також запроваджені табори у вересні та жовтні, які діють після школи. Це для тих навчальних закладів, яким не вистачило волонтерів влітку. Мета проекту – допомогти дітям та дорослим подолати мовний бар’єр у спілкуванні з представниками інших країн, дати можливість для культурного обміну представників різних націй та народів. Тому організатори просять поселяти волонтерів у сім’ї, де б приїжджі іноземці могли зблизька роздивитись стиль життя, традиції, смаки, вподобання місцевих мешканців, а потім розповісти про все вдома своїм друзям та знайомим. – Чомусь, – каже пані Ірина Пік, – багато волонтерів зараз прагнуть поїхати у східні області України, поближче до регіонів, де іде війна. Хочуть побачити на власні очі і з’ясувати для себе, що ж там насправді діється, та зробити висновки на основі побаченого.
Ханна Клемет приїхала до Збаража із туманної Англії, зокрема з маленького містечка Ютоксіті, що схоже на Збараж. Тому їй тут дуже комфортно і затишно. Дівчина 3 роки вивчала політологію та філософію в університеті міста Кентербері. Здавши дуже важкі екзамени, приїхала відпочити на Україну. Каже, що восени планує на рік поїхати в Азію, щоб навчати дітей англійської мови. Водночас визначиться, що їй робити далі. Бо ставати політиком не хоче. Каже, що люди не дуже люблять політиків, ставляться до них з підозрою, а вона хоче, щоб її сприймали добре. Тому пов’яже своє життя з якоюсь іншою діяльністю, яка допомагатиме змінювати світ на краще. Своїми умовами проживання у родині Гнопків волонтерка дуже задоволена. Каже, що дуже подобаються їй і люди, у яких живе, і страви, якими її досита годують. Відчувається, що все натуральне. Неймовірно сподобалися дівчині вареники з вишнями, яких вона ще ніколи не куштувала. А ще компот. Його у неї вдома варити не прийнято. Там п’ють лише чай, іноді з молоком. Україна зачарувала її своєю природою. –Я тут у вас насолоджуюсь свіжим повітрям, виглядом озера, сходом і заходом сонця, – каже дівчина, – вони такі різнокольорові, яскраві. У нас таких кольорів не побачиш. Переважає похмура дощова погода. Тож навіть засмагнути немає де.
Сподобався Ханні і Львів, який вона відвідала. Хоча здивувати її чимось важко. Адже побувала уже у багатьох країнах – Франції, Іспанії, Італії, Бельгії, Марокко, США, Румунії. – Тут,- відзначила волонтерка, – усі дуже добрі до мене. Чудові веселі діти. Але іноді вони бояться розмовляти англійською, бояться, що зроблять помилку. Їм треба бути відважнішими, говорити, незважаючи на помилки, дивитись та слухати фільми на англійській мові, лише тоді вони подолають невпевненість, і почуватимуться вільніше.
Ханна пообіцяла, що, якщо буде можливість, то обов’язково приїде до нас ще. Бо з нами їй затишно, цікаво і приємно.

Сподобалось у нас і китаянці Кекллі, яка два роки тому була на місці Ханни. Цього року дівчина спеціально приїхала з Франції, щоб зустрітись із колишніми учасниками англомовного табору та вчителями.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *