Спортивні перемоги збаражани присвятили землякам – Героям Небесної сотні

Бути наполегливими не лише у спорті, а й у житті, впевнено йти до перемоги, закликала юних спортсменів мати Устима Голоднюка Ірина Кінах під час традиційного, щорічного спортивного турніру «Героям Слва!», який п’ять років тому започаткували у Збаражі на честь земляків, наймолодших Героїв Небесної сотні Назара Войтовича та Устима Голоднюка. Спортивний турнір відбувається щороку в один і той самий час – 12 серпня, у день народження Героя України, активного учасника Євромайдану та Революції Гідності, бійця 38-ої сотні Самооборони Майдану, яка тепер почесно носить його ім’я, збаражанина Устима Голоднюка. Цьогоріч 12 серпня Устиму Голоднюку виповнилося б 24 роки. Але він назавжди залишиться 19- річним хлопчиною у блакитній натовській касці, який загинув на Інститутській, рятуючи побратимів кривавого 20 лютого 2014 року. Спортивний турнір названий на його честь не випадково, адже спорт у житті Устима займав важливе місце.
Змагання серед школярів відбувалися з трьох видів спорту – з міні-футболу, волейболу та гирьового спорту. Участь у цьогорічному турнірі взяли із сотня хлопців та дівчат не лише із Збаражчини, а й з обласного центру, який представляли юні футболісти.
Команду гирьовиків на чолі із тренерами Петром Багрієм та Віталієм Гуголем була представлена 24 учасниками від 11 до 18 років. Хлопці та дівчата змагалися окремо у трьох вікових групах в індивідуальних змаганнях та в естафеті, підіймаючи 8-, 12-, та 16-кілограмові гирі. Відповідно наймолодші підіймали гирі вагою 8 кг, середня вікова група штовхала – 12-кілограмові гирі, а найстарші –16кг.
В індивідуальних змаганнях юні гирьовики виконували вправи з двоборства(поштовх двох гир і ривок однієї). В естафеті команди із трьох учасників підіймали гирі впродовж півтори хвилини. У цій вправі впевнено перемогли найдосвідченіші збаразькі гирьовики найстаршої групи, які підіймали 16 кілограмові гирі. Між командами середньої та молодшої вікової групи боротьба тривала до останніх секунд, коли гирьовики середньої вікової групи, відірвавшись на кілька очок, вирвали перемогу у наймолодших спортсменів.
Переможцями у своїх категоріях стали: Іванна Залевська – срібна призерка чемпіонату Європи з гирьового спорту, Володимир Гуменний – багаторазовий призер чемпіонатів України та всеукраїнських і міжнародних турнірів з гирьового спорту, кандидат у майстри спорту України, Тарас Кузьма – призер чемпіонатів області та чемпіонату України з гирьового спорту, Максим Пастернак – бронзовий призер чемпіонату області та учасник чемпіонату України з гирьового спорту серед школярів та учнів ДЮСШ. Михайло Локоть – призер районних та обласних змагань і турнірів з гирьового спорту. Перші місця отримали і менш титуловані спортсмени початківці – Володимир Мних та Любомир Левкович.
Срібні призери – Олексій Піпаш багаторазовий призер чемпіонатів України з гирьового спорту серед школярів та учнів ДЮСШ, чемпіонатів України серед юнаків та юніорів, Дмитро Рибак – призер чемпіонатів області, переможець районних та обласних турнірів з гирьового спорту, Артур Вальків – призер районних та обласних турнірів з гирьового спорту, Валентин Залевський – призер районних та обласних турнірів з гирьового спорту. Почесне друге місце і у початківців-гирьовиків Михайла Боднара, Зеновія Казьо та Оленки Левкович.
Бронзові призери: Анастасія Гераус – призерка районних турнірів з гирьового спорту, Вадим Калабун – призер районних турнірів з гирьового спорту.,Сергій Свистун – призер районних та обласних турнірів і змагань з гирьового спорту, Роман Федак – призер районних турнірів з гирьового спорту, Максим Маслянка – призер районних турнірів з гирьового спорту. Назар Маслянка – призер районних турнірів з гирьового спорту. Почесне третє місце і у Андрія Боднара.
У змаганнях з міні-футболу перемогу святкували юні тернопільські футболісти з ФК «Чемпіон-1», «бронза» теж у тернополян з ФК «Чемпіон -2»,срібними призерами стали збаражани з РК ДЮСШ Збараж-1, четвертими стали збаражани з команди ДЮСШ «Збараж-2». У футбол грали наймолодші учасники турніру віком 9, 10, 11 років.
У змаганнях з волейболу, у яких брали участь найдоросліші учасники турніру, перемогу здобули підопічні Ігоря Боднара з Луб’янок, «срібло» – у команди із Залужжя, а у кретівчан – «бронза». Усі учасники турніру отримали грамоти, медалі, а переможці турніру – ще й кубки з рук матері Героя Небесної сотні Устима Голоднюка.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *