Берегиня книжкового королівства

30 вересня своє професійне свято святкують найрозумніші люди – бібліотекарі, які усе своє життя присвятили збереженню найголовнішого цивілізаційного надбання людства – книг. Сьогодні моя розповідь про таку унікальну жінку, берегиню друкованого слова, збаражанку Ганну Трифонівну Шелест. Вже понад тридцять років Ганна Трифонівна працює завідуючою шкільної бібліотеки першої Збаразької одинадцятирічки.

Народилась майбутня берегиня друкованого слова у невеличкому мальовничому селі Решнівка колишнього Лановецького, а нині Збаразького району. Відколи себе пам’ятає, завжди любила читати книжки. Пані Ганна пригадує, що неодноразово за таку любов до читання її сварили батьки, адже дівчинка просто не випускала книжку із рук, годинами проводила час за улюбленим заняттям, а ще вечорами допізна читала при лампі, ніяк не могла насититися новими знаннями, образами і думками. Ця дитяча любов до читання визначила її подальшу долю. Закінчивши вісім класів у рідній сільській школі, у 16 років Ганна пішла працювати до Збаража на завод «Кристал-10». Працюючи на заводі, дівчина закінчила десять класів у Збаразькій вечірній школі. Здобувши середню освіту, Ганна вирішила продовжити навчання далі. Оскільки з дитинства її тягнуло до книг, а ще й мала гарний голос і талант до співу, Ганна поступає у Теребовлянське культурно-освітнє училище, де навчається на відділі «Бібліотечна справа». Про співочий талант Ганна теж не забувала. Голосиста волинянка прикрашала своїм співом не один ансамбль на Збаражчині, багато співала в ансамблях від будинку культури, а також у заводському кванторівському ансамблі, звісно ж, і в шкільному хорі рідної першої школи. Після закінчення навчання пані Ганна працювала завідуючою сільських бібліотек у Чеснівському Раківці та Гніздичному. Згодом вісім років – старшим бібліотекарем і завідуючою читальним залом Збаразької бібліотеки для дітей та дорослих. А з 1987 року і по сьогодні Ганна Трифонівна – завідуюча шкільною бібліотекою у Збаразькій першій школі, яка має давню і славну історію. Шкільна бібліотека теперішньої першої школи, яка на той час знаходилася в Українському Домі, була започаткована у 1949 році. Пригадую, коли у 1961 році я почав працювати вчителем музики і співів у цій школі, організував шкільний духовий оркестр, з яким проводив заняття у напівпідвальному приміщенні, де навпроти, у тому самому підвалі, знаходилася шкільна бібліотека. Тому я там був частим гостем, бо теж люблю читати. Пам’ятаю, що тоді завідуючою бібліотекою була Мирослава Павлівна Ленартович. Тепер шкільна бібліотека знаходиться на першому поверсі у світлій, просторій, теплій кімнаті, яка обладнана новими і цікавими тематичними стендами, стелажами, шафами, вітринами і виставками. Усе це – плід багаторічної роботи, духовних пошуків та звершень берегині книжкового королівства – Ганни Трифонівни Шелест.
Вельмишановна Ганно Трифонівно! Ви, володіючи талантом висококваліфікованого, досвідченого бібліотекаря, поставили роботу бібліотеки у Збаразькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 на таку висоту, на якій вона досі ще ніколи не була. Тож напередодні вашого професійного свята – Всеукраїнського Дня бібліотек, зичу Вам міцного здоров’я, творчої наснаги і довгих-довгих років здорового, щасливого земного життя!

З повагою – колишній вчитель музики, історії, а тепер краєзнавець, журналіст Володимир Олексійович Кравчук

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *