Христинка чутиме завдяки німецьким благодійникам з Гундельфінгена

Христинка Волянюк – чотирирічна мила дівчинка зі Збаража, яка має ваду слуху, отримала чудовий шанс на оздоровлення. Завдяки німецьким благодійникам із міста Гундельфінген дитині у клініці Фрайбурга зробили операцію та дали шанс на повноцінне життя. Хоча попереду ще візит до німецьких лікарів, які мають провести завершальний етап встановлення імпланта, проте у батьків Христинки уже з’явилась надія на те, що донечка чутиме на обидва вушка, і вони готові все зробити, щоб вона навчилась вимовляти слова. У цьому допоможе місцевий логопед Марія Найко.
Те, що Христинка погано чує, батьки помітили, коли їй було близько півтора року. Лікарі порадили придбати слуховий апарат. Щоб купити його, потрібні були немалі гроші. – Коли наші німецькі благодійники з Гундельфінгена, які з нами тісно співпрацюють з 2010 року, почули про біду Христинки, – зауважила голова Збаразької районної організації ТЧХ Марія Милян, – то виявили бажання їй допомогти, і Мануель Гізам та його батько Роланд Гізам знайшли кошти на придбання слухового апарата.
– Але в даній ситуації, коли одне вушко доньки має дуже низький рівень слуху, а інше взагалі не чує, – додає батько дівчинки Роман, – апарат не дав бажаного ефекту. Лікарі запропонували зробити операцію. Але у Києві її вартість становила 35 тисяч доларів. Величезна сума для нашої сім’ї. А на безплатну операцію потрібно чекати багато років, бо Христинка аж на двохсотому місці у списку, а в рік роблять лише три безплатні операції. Тобто черга підійде, коли донечці буде за 60 років.
– Але ця дитинка, – додає пані Марія Милян, – має дуже сильного ангела-охоронця. Він подбав, щоб знайшлися милосердні люди. Німецькі червонохрестівці після того, як подарували дитині слуховий апарат, не переставали цікавитись її долею, і коли настала потреба в операції, знайшли можливість цього літа познайомитись із сім’єю дитини, та вирішили оплатити не лише роботу хірургів, а й дорогу та проживання Христинки з батьками у Фрайбурзі. Загалом це коштувало 1800 євро, включаючи 65 тисяч євро за операцію. Допомогти нашій маленькій землячці зголосився професор Роланд Лазіг, який очолює кафедру отоларингології в університетській лікарні міста Фрайбург. Першу операцію провели 10 жовтня. А через місяць лікарі мають провести її другий етап. Фахівці обіцяють, що завдяки кохлеарним імплантам – електронному судинному протезуванню, яке перетворює звук в електричні сигнали і веде їх до слухового нерва, дитина зможе чути абсолютно все.
– Ми, – додає мама дівчинки Оксана, – хвилюємось, чи зможе донечка заговорити, навіть якщо уже буде чути, адже багато часу втрачено. Але місцевий районний логопед Марія Найко зголосилась нам допомогти. Німецькі медики запросили її приїхати у листопаді разом з Христинкою і отримати рекомендації відносно майбутніх занять.
– Ми разом із сім’єю Христинки дуже вдячні німецьким друзям з ТЧХ Гундельфінгена, які зуміли зібрати благодійні кошти, – зауважила пані Марія Милян, – але хотілось би, щоб і наші земляки також проявляли таку ж увагу до тих, хто живе поряд, хто потребує підтримки у скрутних ситуаціях, хворобах, хто має таке ж право на гарне майбутнє, як і всі здорові люди, але йому потрібно трішки допомогти. Якщо кожен подарує дитині чи дорослому з певними потребами краплину своєї уваги, коштів, милосердя, то щасливих людей стане набагато більше. Не будьмо байдужими один до одного.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *