Олег Кулаковський 35 років рятує людям життя

Хірургія – це доля сміливих, мислячих неординарно особистостей, працю і життя яких сповнені стресів і парадоксів.
Н.І. Мирон

Сьогодні моя розповідь про земляка, талановитого хірурга і хорошу людину – Олега Федоровича Кулаковського, який цього річ святкує поважний ювілей – 35-річчя професійної діяльності.
Народився Олег Кулаковський у селі Карначівка, що на Лановеччині. Початкову школу закінчив у рідному селі. До речі, школа містилася у хаті його діда Назарія Ванкевича. Щоб забезпечити родині гідне життя та дати дітям гарну освіту, Кулаковські сім’єю їдуть на далеку Північ(АР Комі РФ), у місто Воркуту, де голова сімейства Федір Іванович у вугільних шахтах тяжко працював 11 років. Після повернення на рідну землю Олег у 1973 році закінчує Збаразьку третю школу. Відслуживши два роки в армії, він вступає у Тернопільський державний медичний інститут на хірургічний факультет, який успішно закінчує у 1982 році. А з 1983 року, після проходження інтернатури, Олег Кулаковський ось уже 35 років працює хірургом у Збаразькій ЦРКЛ.
За цим солідним трудовим стажем багаторічна праця у хірургії, яка заслужено вважається вінцем серед усіх медичних професій. Ще мислителі Древньої Індії, де хірургія була надзвичайно розвиненою стверджували, що хірургія є – дарунком неба і невичерпним джерелом слави. Адже ще в доісторичні часи індійські хірурги використовували більше 200 хірургічних інструментів та вирощували сотні лікарських рослин для використання у медицині. Ця робота потребує ювелірної точності, зібраності, постійного самоудосконалення, титанічної праці, як розумової так і фізичної, надзвичайного професіоналізму та людяності. Усі ці риси сповна притаманні Олегу Федоровичу Кулаковському, який дійсно є спеціалістом своєї справи, більше того, він залишається відкритим і доступним, доброзичливим лікарем, готовим завжди прийти на допомогу та дати мудру пораду. Не з чуток знаю його не лише як талановитого хірурга-професіонала, а й як трудолюбиву, привітну, скромну, охайну людину. Спілкуватися з паном Олегом теж дуже приємно, бо мова його спокійна, виважена, ввічлива і конкретна. Він вміє розважити людину і підбадьорити, що для лікаря теж чимало значить. Усі ці риси характеру не лише успадковані від батьків, а розвинуті багаторічною працею у хірургії. А за свою поважну хірургічну біографію Олегу Кулаковському доводилося попрацювати на різних посадах й виконувати найрізноманітніші обов’язки – дитячого хірурга, позаштатного судинного хірурга району, заміщати районного хірурга. За 35 років у хірургії він провів безліч успішних операцій різної складності.
Спілкуючись із колишніми пацієнтами хірурга Кулаковського, я чув море позитивних відгуків. До таких вдячних пацієнтів належу і я. Не один десяток літ звертався до лікаря Олега Кулаковського з різними захворюваннями, які мене турбували, і щоразу він надавав мені своєчасну і кваліфіковану медичну допомогу. Можна сказати, що я завдячую йому своїм життям. Це було більше двадцяти років тому, коли я безуспішно намагався вилікуватися від пухлин у прямій кишці. Зо п’ять років я лікувався різноманітними засобами, які мені приписували терапевти і гастроентерологи, але безрезультатно – нічого не допомагало. Коли ж я звернувся до Олега Кулаковського, він виявив, що причиною моєї хвороби є тріщина в прямій кишці і рекомендував неодмінно вирізати її уражену пухлиною частину. Я дослухався до його поради і погодився на операцію, яку провів досвідчений хірург Анатолій Гонтарук. З тих пір минуло понад двадцять років і я досі живу, і забув про колишню хворобу назавжди.
Вдруге амбулаторним лікуванням та мудрими порадами Олег Кулаковський, навпаки, допоміг мені уникнути хірургічного втручання, коли чотири роки тому на лівій нозі виявили варикозне захворювання вен. Зараз я почуваюся добре і вени мене не турбують, за що щиро вдячний хірургу Олегу Кулаковському, для якого клятва Гіппократа не порожній звук, її він свято дотримується у своєму житті.
Олег Кулаковський пройшов нелегкий професійний шлях – від простого хірурга-початківця до хірурга вищої кваліфікаційної категорії. За свою працю він неодноразово був нагороджений грамотами управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА, і Збаразької РДА. Своєю професією Олег Федорович цілком задоволений і вважає, що, обравши хірургію своїм медичним фахом, він зробив правильний вибір.
Шановний Олеже Федоровичу, щиро вітаю Вас із 35-річчям трудової діяльності і з новим 63-м роком у Вашому житті. Бажаю Вам насамперед міцного здоров’я, творчої наснаги, сімейного затишку, благополуччя та довгих-довгих, щасливих років земного життя.

З повагою та щирими побажаннями – Ваш земляк, вдячний пацієнт, історик, краєзнавець, журналіст Володимир Олексійович Кравчук

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *