Покрову збаражани святкували на роверах

На Покрову, 14 жовтня, у Збаражі відбувся патріотичний велопробіг, присвячений Дню Зхисника України. Це вже четвертий велопробіг у нашому місті за два роки, відтоді, коли цю традицію започаткували учасники проекту «Відкривай Україну» – команда учнів Збаразької третьої школи імені Тараса Михальського «Збаражком». За словами співорганізатора патріотичного велопробігу Світлани Пилипів, участь у ньому взяла сотня учасників. В порівнянні із цьогорічним весняним велопробігом з нагоди Дня міста, в якому двоколісних коней осідлали більше трьох сотень краян, в осінньому марафоні учасників було менше, можливо, через вихідні дні та численні празники у місті та селах району. До організації велопробігу у якості співорганізаторів долучилися Збаразька міська рада та районний будинок дитячої та юнацької творчості. До слова, міський голова Роман Полікровський, який є незмінним учасником усіх велопробігів у Збаражі, цього разу брав участь у патріотичному велопробізі усією сім’єю, крім найменших дітей, які ще не можуть крутити педалі. – Вважаю, що кожне свято мусить мати якусь практичну сторону, – каже міський голова Збаража. – Як вояки УПА у 40-50-х роках минулого століття, так і бійці сучасної української армії борються за майбутнє, а майбутнє є лише у здорової нації. Запорукою цього є здоровий спосіб життя, який ми пропагуємо цим велопробігом, до якого намагаємося долучити якомога більше збаражан, особливо молоді. Переконаний, що усе у нашому житті залежить від нас, від нашого позитивного і доброзичливого ставлення до себе, до оточуючих людей і світу загалом. Чим більше бачитимемо у кожному дні радісного, світлого і позитивного, і знаходитимемо ці якості у людях, тим щасливішим і благословеннішим буде наше життя.
Перед стартом учасники велопробігу взяли участь у культурній програмі, організованій вихованцями БДЮТ, які декламували вірші та співали патріотичних пісень. А ще прикрашали обличчя усіх бажаючих кольорами національного прапора України. За символічні кошти тут же можна було придбати патріотичні сувеніри, намисто, виготовлені вихованцями БЮДТ. Учні та вчителі третьої Збаразької одинадцятирічки запалили майдан бансом «Козачок», до якого долучилися усі учасники. Велосипеди учнів та вчителів третьої школи були прикрашені синьо-жовтими кульками та прапорцями, які діти виготовили для цієї події власноруч.
Маршрут велопробігу був традиційним – з майдану Івана Франка вгору по вулиці Грушевського до автостанції в районі цукрового заводу. Там на кільці велосипедисти зробили коло і повернулися на центральний майдан. Впродовж усього маршруту їх супроводжували автомобілі поліції та швидкої допомоги.
Організатори вірять в те, що кожен наступний велопробіг буде чисельнішим і цікавішим, урізноманітниться маршрут і культурна програма. Над цим і працюватимуть.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *