У Києві тисячі людей вимагали від влади соціальної справедливості та гідних умов праці

На початку жовтня «Народне слово» повідомляло про те, що у Тернополі протестували бюджетники – освітяни та медики з різних районів області. Люди вимагали соціальної справедливості та гідної оплати праці. Аналогічні мітинги, організовані федерацією профспілок України, відбулися у всіх обласних центрах. Щоб донести свої вимоги до урядовців, 17жовтня профспілчани з усіх куточків нашої держави приїхали до Києва. У складі делегації медичних представників від Тернопілля Збаражчину представляв наш краянин – громадський активіст, колишній медичний працівник, а нині пенсіонер Василь Николайчук. Своїми враженнями про участь у Всеукраїнській акції протесту, а також про те, що змусило медиків вийти на протести і що з того вийшло, чоловік поділився із читачами «Народного слова».
Найперше, що вразило нашого земляка у Києві, це те, як змінилося місто, а насамперед те, що протестувати нині у столиці не так то просто. Адже увесь урядовий квартал, Верховна Рада оточені численними металевими парканами та великою кількістю охорони. – Пригадую, як під час Помаранчевої революції, учасником якої я був у 2004 році, протестувальники могли вільно пройти до Верховної ради, Адміністрації Президента, – згадує Василь Николайчук. – Тоді не було жодних металевих огорож. А до протестувальників на Майдан постійно приходили депутати, урядовці, активісти. Такої охорони як зараз, теж не було. Навіть міліція доброзичливо ставилася до нас. Сьогодні усе змінилося. До влади тепер не докричатися, –кругом охорона, крім металевих огорож, дорога до парламенту була перекрита правоохоронцями. Через те ми були змушені обмежитися протестом під стінами Кабінету Міністрів. За день протесту до нас так ніхто і не вийшов ані з Кабміну, ані з Верховної Ради, щоб вислухати наші вимоги – розповів Василь Николайчук.
А вимагали протестувальники від можновладців забезпечити розвиток вітчизняного виробництва, щоб люди мали де працювати, а не виїжджати у пошуках кращої долі та гідної зарплати за кордон, а пенсіонери, які пропрацювали усе життя, не відчували себе у власній державі нікому не потрібними, животіючи на мізерну, принизливу пенсію. Тому люди вимагають встановити з 1 січня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні 5167 гривень, мінімальний рівень оплати праці на рівні 7700грн., мінімальний розмір пенсії – 2840 гривень. Серед вимог профспілчан з усієї України – не підвищувати ціни на природний газ, паливо, тарифи на електроенергію та житлово-комунальні послуги, на проїзд у транспорті, зупинити наступ влади на майнові права профспілок. – Оскільки я був у складі делегації медичних працівників нашої області, яка на Всеукраїнській акції протесту була представлена медиками з Тернополя, Кременця, Почаєва, Лановець, Бережан, Козови, Чорткова, нас насамперед цікавило, як влада планує вирішувати наші профільні питання, – каже збаражанин. – Наша профспілка медпрацівників також озвучила на мітингу під стінами Кабміну те, що найбільше хвилює медичну спільноту, а саме, ми вимагали погасити заборгованість з виплат заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я, забезпечити виплату надбавки за вислугу років, тривалість безперервної роботи, допомоги на оздоровлення медичних працівників. Не допускати масового звільнення медпрацівників внаслідок оптимізації закладів охорони здоров’я та інше. Акція протесту була велелюдною, участь у ній взяло більше 12 тисяч осіб з усіх куточків нашої держави. Я особисто спілкувався із медиками з Луганської області, які проїхали за вісімсот кілометрів, щоб розповісти владі про свої проблеми і потреби.
За словами Василя Николайчука, у всіх протестувальників – медиків, освітян, соціальних працівників, шахтарів, працівників лісового господарства з якими йому довелося поспілкуватися на Всеукраїнській акції протесту 17 жовтня, проблеми однакові, не важливо, де вони мешкають, – чи на Волині, чи у Вінниці, Харкові, Полтаві, Житомирі чи у інших областях України. Учасники Всеукраїнської акції протесту на мітингу у Києві наголосили, що якщо уряд не виконає їхніх вимог, акція протесту за соціальну справедливість та гідну працю буде продовжуватися і надалі.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *