«Милосердя і доброта – людства два крила»

18 жовтня учнів першої Збаразької одинадцятирічки навчали добру, милосердю, допомагати слабким і молодшим, хворим, не бути жадібними, прощати іншим помилки, ніколи не заздрити, бути добрими і щирими. Так креативно у цьому навчальному закладі відзначили сторіччя з дня народження українського педагога-новатора, який створив самобутню систему педагогіки, вчителя із світовим ім’ям – Василя Сухомлинського.
22 роки тривав його педагогічний експеремент, як результат – власна система педагогіки, в центрі якої дитина, як унікальна особистість. Усі свої спостереження та напрацювання Василь Сухомлинський відобразив у 48 книгах, 500 наукових статтях, 1500 казках та оповіданнях для дітей. Його праці були перекладені 53 мовами світу і надруковані загальним тиражем 15 мільйонів примірників. Квінтесенцією педагогічної праці і філософією його життя, яку він щиро сповідував щодня, стала книга – «Серце віддаю дітям». Педагогічний талант Василя Сухомлинського полягав ще й у тому, що він у своїх оповіданнях і казках простими словами, легко і доступно вмів пояснити дітям найскладніші філософські поняття «добра» і «зла», «милосердя», «людяності».
Цікаву презентацію для четвертокласників на тему: «Милосердя і доброта – людства два крила» з виставкою книг, піснями, віршами, загадками та повчальними оповіданнями Володимира Сухомлинського, з переглядом відеофільму про видатного педагога спільно організували вчитель початкових класів Наталія Попельовська та шкільні бібліотекарі Ганна Шелест і Віта Гупалюк. Школярі були не статичними слухачами, а безпосередніми учасниками захоплюючого дійства, беручи активну участь в презентації у якості ведучих, декламаторів, співаків та акторів в інсценізації.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *