Ветерани «Калиноньки» започаткували гарну традицію

Людина найбільше потребує спілкування і усвідомлення, що вона потрібна людям. В істинності цих слів переконалася під час незабутньої зустрічі кількох поколінь працівників Збаразького дитячого садочка № 1 «Калинонька», яку найперше для ветеранів закладу організувала перша завідуюча цього дошкільного закладу Дана Загричук.
25 серпня 1985 року у Збаражі відбулося урочисте відкриття нового садочка «Теремок». «Калинонькою» він став у 90-их – роках відродження національних традицій та історії. Своїй теперішній назві дитсадок завдячує виховательці Олександрі Кретініній. Та найбільше зусиль для процвітання закладу доклала перша завідувачка дитсадка Дана Теодозіївна Загричук, яка пропрацювала на цій посаді 16 років. Завдяки їй сформувався і набрав творчої енергії колектив садка. Саме за її наполяганням кожна група отримала своє неповторне обличчя, назву та оформлення.
Потрібно було бачити очі стареньких нянь, медсестер, виховательок і чути сповнені тепла і світлої ностальгії спогади про те, як вони облаштовували побут у садочку, як були одержимі працею, віддаючи їй та вихованцям увесь свій робочий та позаробочий час, як вчили дітей українських традицій, як відроджували святкування Нового року, Різдва та Великодня, як діставали інвентар з усієї України, як наполегливою працею перетворювали будні на свята для дітей. Як жили однією дружною родиною, коли усі відчували себе рівними – і няня, і працівник кухні, і вихователь. Усі вони, хто пропрацював у садку кілька років чи кілька десятків, згадують той час, як найкращий час у їхньому житті. Недарма «Калинонька» завжди й у всьому завжди був серед найкращих дошкільних закладів не лише району й області. Вихователі та вихованці садка у всьому намагалися бути першими, тому брали активну участь у всіх заходах з відродження українських традицій. Саме у «Калиноньці» вперше відродили традицію святкування Святого Вечора. Працівника дитсадка відшукували прадавні костюми, кожухи, майстрували різдвяну зірку і як вперше заспівали колядки у їхньому первісному, правдивому звучанні, без партійної цензури. Ветерани «Калиноньки» особливо зараз найбільше потребують уваги, прагнуть спілкуватися і брати активну участь у життєдіяльності садочка, ділитися своїм досвідом з молодим поколінням. Під час зустрічі ветерани «Калиноньки» домовилися зустрічатися частіше, разом проводити час, відвідувати святі місця та відпочивати душею і серцем. До речі, свою обіцянку дотримали і на Покрову вже відвідали Зарваницю.
Ця зустріч ветеранів стала останньою для вчителя музики, історії, краєзнавця і журналіста Володимира Олексійовича Кравчука, чия дружина Галина Антонівна усе життя пропрацювала у «Калиноньці». Два роки тому жінки не стало, а 23 жовтня 2018 року у Божі засвіти полинула і душа невиправного життєлюба – її чоловіка Володимира, який так і не встиг видати у кольорі написану ним книжку про дошкільні заклади Збаража. Тепер це обов’язок його друзів та побратимів по перу.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *